ČSSD Žďár nad Sázavou
přeskočit na navigaci

Články

Plánované investice krajských nemocnic v roce 2017

Zdroj: ČSSD Vysočina
03.02.2017

Krajské nemocnice na Vysočině plánují pro letošek významné investice do modernizace a obnovy přístrojového vybavení, ale i nemovitého majetku. Zamýšlejí využít vlastní zdroje, státní i krajské prostředky, ale také evropské dotace. V loňském roce v rámci výzvy IROP Zvýšení kvality návazné péče, specifického cíle 2.3 „Rozvoj infrastruktury pro poskytování zdravotních služeb a péče o zdraví“ zpracovaly projekty a předložily žádosti o podporu, které úspěšně prošly hodnocením a krajské nemocnice získaly rozhodnutí o poskytnutí dotace. Jen tyto schválené projekty do IROP jsou kalkulované na částku přes 620 miliónů korun. Realizace projektů bude probíhat v letech 2017 a 2018. 

 
 
více informací

Petr Krčál: Kvalita lidského života se nedá vyčíslit penězi

Zdroj: ČSSD Vysočina
02.02.2017

„Náklady na transformaci ústavů sociálně péče pro zdravotně postižené v počáteční fázi mohou být vyšší, investice se ale vyplatí,“ řekl při návštěvě Domova Jeřabina v Pelhřimově náměstek ministra pro lidská práva a legislativu a krajský předseda Petr Krčál. Ten bývalý ústav navštívil společně s náměstkem hejtmana Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a nestátních neziskových organizací Pavlem Fraňkem. Oba se zajímali o dodržování osobnostních a finančních práv klientů domova a dále o plány kraje v transformaci dalších zařízení. Skloňována byla také otázka finanční náročnosti celého procesu. 

 
 
více informací

Návštěva ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové na Vysočině

Zdroj: ČSSD Vsočina
27.01.2017

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová zavítala v rámci svého pracovního programu na návštěvu Kraje Vysočina. Navštívila tu několik školských zařízení – Základní a mateřskou školu v Košeticích, Školní statek Humpolci a Základní školu Na Pražské v Pelhřimově. Každá z institucí ústy svých ředitelů využila návštěvy ministryně ke sdílení problémů, které je v poslední době tíží, školy prezentovaly výsledky své celoroční, především pak tělovýchovné, aktivity. 

 
 
více informací

Na tři sta starostů se sjelo do Třeště k jednání se členy Rady Kraje Vysočina

Zdroj: Kraj Vysočina
11.01.2017

Více než 300 zástupců obecních samospráv Vysočina se v pondělí 9. ledna zúčastnilo letos prvního tradičního setkání s krajskými radními. V sále Střední odborné školy a středního odborného učiliště v Třešti se diskutovala řada témat – od financování a rozpočtových příjmů, přes grantové programy připravované v rámci Fondu Vysočiny, spolupráci mateřských, základních a středních škol v podpoře technického vzdělávání až po investice do silnic, veřejnou dopravu, péči o vodu, zemědělství i aktuální problematiku ptačí chřipky. 

 
 
více informací

Nemocnice Nové Město na Moravě nezavede směnný provoz

Zdroj: Kraj Vysočina
03.01.2017

Nemocnice Nové Město na Moravě nepřejde 1. ledna 2017 na směnný provoz. Chod všech oddělení bude zajištěn bez nutnosti změny pracovního režimu. Vedení Nemocnice Nové Město na Moravě a její lékaři našli shodu v základních bodech vyjednávání. Vznikne tak prostor pro další lednová jednání, jejichž cílem bude najít řešení i v dalších bodech, a tím udržet současný pracovní režim dlouhodobě. 

 
 
více informací

Vánoční přání

23.12.2016

Krásné a klidné vánoce,                                                                                                     hodně štěstí a zdraví do nového roku 2017                                                                                                                                                                                                                                               OVV ČSSD Žďár nad Sázavou  

 
 
více informací

Petr Krčál: Příklady dobré praxe pomáhají rozvoji nových služeb

22.11.2016

Integrace zdravotní a sociální péče je téma, kterému se v zahraničí věnuje značná pozornost jako jednomu z nástrojů zlepšování dostupnosti, kvality a výsledků poskytované péče je integrace zdravotní a sociální péče. Ta se uskutečnila 22. listopadu v prostorách Senátu Parlamentu ČR. Seminář pořádá Centrum pro studium dlouhověkosti a dlouhodobé péče Fakulty humanitních studií University Karlovy ve spolupráci s místopředsedkyní Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku Senátu ČR doc. MUDr. Miladou Emmerovou CSc. a panem senátorem prof. MUDr. Jaroslavem Malým CSc.   

 
 
více informací
 
předchozí     1 2 3 4 5  ...     další 
 
 

Kalendář

<únor 2017>
poútstčtsone
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272812345
6789101112
archiv akcí
 
 

Anketa

Jste spokojeni s programovým prohlášením, které schválila nová vláda?

 
Ano
   
 
Ne
   
 
archiv anket
 
 

Odkazy

 

Soubory ke stažení

 • Program ČSSD

  Dlouhodobý (základní) program ČSSD
 • ČSSD pro 21. století

  Sociální demokracie pro 21. století
 • Hodnoty a cíle

  Hodnoty, cíle a principy ČSSD
 • Reformní návrhy

  Reformní návrhy ČSSD
 
 

© 2017 ČSSD Žďár nad Sázavou Všechna práva vyhrazena.

You Tube  Facebook  Twitter  Flickr 

Tvorba webu Soft Evolution s.r.o.