ČSSD Žďár nad Sázavou
přeskočit na navigaci

Články

Petr Krčál: Důstojnost ve stáří hraje velkou roli v životě lidí

Zdroj: ČSSD Vysočina
20.03.2017

Na setkání s pracovníky v sociálních službách diskutoval Mgr. Petr Krčál otázku důstojnosti ve stáří. Ta hraje společně s poskytováním péče a pomoci druhým lidem výraznou roli v životě starých lidí.  „Právo na seberealizaci a svobodnou volbu je třeba zajistit všem, nejenom zdravým a soběstačným, ale i nemocným lidem. Zvláštní pozornost si zaslouží nejenom zdravotně postižení obyvatelé, ale i duševně nemocní, včetně syndromu demence, kde je velké riziko sociálního vyloučení“ řekl Petr Krčál.
  

 
 
více informací

Náměstek ministra pro lidská práva a legislativu Petr Krčál navštívil Bystřicko

Zdroj: ČSSD Vysočina
18.03.2017

Náměstek ministra pro lidská práva a legislativu Petr Krčál navštívil Mikroregion Bystřicko. V Domově pro seniory v Mitrově u Bystřice nad Pernštejnem jednal se starosty dotčených obcí, kteří jsou v okolí Uranových dolů Dolní Rožínka. Se starosty jednal o dopravní obslužnosti, sociálních službách, ale i zaměstnanosti v Mikroregionu Bystřice nad Pernštejnem. 

 
 
více informací

Nově zvolené vedení ČSSD

Zdroj: ČSSD Vysočina
12.03.2017

Delegáti na 39. sjezdu v Brně rozhodli o novém složení vedení České strany sociálně demokratické. Post předsedy již počtvrté obhájil Bohuslav Sobotka. 1. místopředsedou byl zvolen Milan Chovanec. Jako místopředsedy delegáti zvolili Michaelu Marksovou, Lubomíra Zaorálka, Jana Birkeho, Jana Hamáčka a Petra Dolínka. 

 
 
více informací

Změny v úpravě správy silnic první třídy

Zdroj: ČSSD Vysočina
07.03.2017

Sněmovna Parlamentu ČR schválila návrh novely zákona o pozemních komunikacích. Stát zřejmě bude moci pověřit kraje jen některými činnostmi souvisejícími s údržbou a opravami silnic první třídy, které se nacházejí na jejich území. Podle aktuálního znění normy může stát prostřednictvím svých ředitelství silnic a dálnic převést na kraje pouze celkovou správu těchto silnic, což je pro některé kraje limitující. „Stát si tak otevírá možnost využívat krajských technických kapacit, například jen pro běžné opravy a zimní údržbu, aniž by se na regiony přenášela odpovědnost za úplnou správu silnic prvních tříd. 

 
 
více informací

ČSSD posílá do voleb Jiřího Běhounka a Michala Šmardu

Zdroj: ČSSD Vysočina
15.02.2017

Celostátní předsednictvo ČSSD schválilo v sobotu ráno kandidáty na lídra kandidátky ČSSD pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny PČR. Na Vysočině nasadí zkušeného hejtmana a poslance Jiřího Běhounka, který kandidátku vedl již v minulém období. Spolu s ním získal důvěru vedení ČSSD i starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda. O tom, kdo z nich kandidátku povede, rozhodnou sociální demokraté v průběhu dubna a května. 

 
 
více informací

Plánované investice krajských nemocnic v roce 2017

Zdroj: ČSSD Vysočina
03.02.2017

Krajské nemocnice na Vysočině plánují pro letošek významné investice do modernizace a obnovy přístrojového vybavení, ale i nemovitého majetku. Zamýšlejí využít vlastní zdroje, státní i krajské prostředky, ale také evropské dotace. V loňském roce v rámci výzvy IROP Zvýšení kvality návazné péče, specifického cíle 2.3 „Rozvoj infrastruktury pro poskytování zdravotních služeb a péče o zdraví“ zpracovaly projekty a předložily žádosti o podporu, které úspěšně prošly hodnocením a krajské nemocnice získaly rozhodnutí o poskytnutí dotace. Jen tyto schválené projekty do IROP jsou kalkulované na částku přes 620 miliónů korun. Realizace projektů bude probíhat v letech 2017 a 2018. 

 
 
více informací

Petr Krčál: Kvalita lidského života se nedá vyčíslit penězi

Zdroj: ČSSD Vysočina
02.02.2017

„Náklady na transformaci ústavů sociálně péče pro zdravotně postižené v počáteční fázi mohou být vyšší, investice se ale vyplatí,“ řekl při návštěvě Domova Jeřabina v Pelhřimově náměstek ministra pro lidská práva a legislativu a krajský předseda Petr Krčál. Ten bývalý ústav navštívil společně s náměstkem hejtmana Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a nestátních neziskových organizací Pavlem Fraňkem. Oba se zajímali o dodržování osobnostních a finančních práv klientů domova a dále o plány kraje v transformaci dalších zařízení. Skloňována byla také otázka finanční náročnosti celého procesu. 

 
 
více informací
 
předchozí     1 2 3 4 5  ...     další 
 
 

Kalendář

<březen 2017>
poútstčtsone
272812345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789
archiv akcí
 
 

Anketa

Jste spokojeni s programovým prohlášením, které schválila nová vláda?

 
Ano
   
 
Ne
   
 
archiv anket
 
 

Odkazy

 

Soubory ke stažení

 • Program ČSSD

  Dlouhodobý (základní) program ČSSD
 • ČSSD pro 21. století

  Sociální demokracie pro 21. století
 • Hodnoty a cíle

  Hodnoty, cíle a principy ČSSD
 • Reformní návrhy

  Reformní návrhy ČSSD
 
 

© 2017 ČSSD Žďár nad Sázavou Všechna práva vyhrazena.

You Tube  Facebook  Twitter  Flickr 

Tvorba webu Soft Evolution s.r.o.